PSZOK-i

W styczniu PSZOK nie zwolnił tempa

Mieszkańcy licznie odwiedzają świętochłowicki PSZOK. W styczniu do punktu przy ul. Szpitalnej przybyło z odpadami 260 mieszkańców. Świętochłowiczanie często przywożą do PSZOK-u opony, które zostaną odpowiednio zutylizowane. Ilość przyjętych opon […]

Mieszkańcy licznie odwiedzają świętochłowicki PSZOK. W styczniu do punktu przy ul. Szpitalnej przybyło z odpadami 260 mieszkańców.

Świętochłowiczanie często przywożą do PSZOK-u opony, które zostaną odpowiednio zutylizowane. Ilość przyjętych opon wynosiła w minionym miesiącu 1,06 tony.

Kolejnym “trudnym odpadem”, który zasługuje na uwagę, są odpady wielkogabarytowe. Stare meble czy drzwi przywiezione na ul. Szpitalną to aż 7,38 tony. Ilość przyjętego gruzu w styczniu wyniosła 5,8 tony.

Przypominamy, że każdy mieszkaniec uiszczający opłatę za zagospodarowanie odpadów może skorzystać z usług Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i przywieźć tam zalegające, trudne do segregacji śmieci typu stare farby, zużyte opony, meble, elektrośmieci, akumulatory czy odpady poremontowe.

Dla mieszkańców domów jednorodzinnych w Świętochłowicach została wydana specjalna karta PSZOK, którą odebrać można w Urzędzie Miejskim. Więcej informacji TUTAJ.